Un suporter al echipei Atletico Madrid a fost înjunghiat înainte de meciul cu FC Sevilla

La Liga

Un suporter al echipei Atletico Madrid a fost înjunghiat, în apropierea arenei Wanda Metropolitano, înainte de meciul cu FC Sevilla, din prima manşă a sferturilor de finală ale Cupei Spaniei.

Tânărul de 22 de ani, îmbrăcat în tricoul unei grupări ultras a madrilenilor, a fost agresat la ieşirea dintr-o staţie de metrou din apropierea stadionului.

El a fost înjunghiat în braţul stâng şi în abdomen, fiindu-i atins un plămân. Fanul a fost operat şi se află la terapie intensivă.

FC Sevilla s-a impus, în deplasare, cu scorul de 2-1, în faţa formaţiei Atletico Madrid, după ce a fost condusă cu 1-0. Pentru Sevilla au înscris Moya ’80 (autogol)  şi Joaquin Correa ’88. Gazdele au marcat prin Diego Costa, în minutul 73.

Afla mai multe despre: atletico madridsevillasuporter injunghiat