Vadim Bunescu a obţinut medalia de bronz la Campionatul Balcanic de judo pentru seniori

Alte sporturi

România a participat la Campionatele Balcanice de judo pentru seniori desfăşurate în perioada 09-10 septembrie 2017, la Skopje (Macedonia), unde judocanul român, Vadim Bunescu a obţinut medalia de bronz.

Judocanul Vadim Bunescu (-66 kg) legitimat la CS Universitar Piteşti, medaliat cu argint anul acesta în cadrul Campionatul Nationl de seniori, a reuşit să cucerească bronzul în Macedonia.

În primul meci s-a impus în faţa sportivului Blenard Begu din Kosovo, ca mai târziu să fie învins de sârbul Denis Jurakic. În calificări l-a învins pe Tarja Doland (Albania), iar în meciul pentru locul trei pe Morina Karab, tot din Albania.

În cadrul aceleiaşi categorii, Farkas Bertalan a ocupat poziţia a cincea. Vlăduţ Vişan (-81 kg) a fost învins în primul meci de Noro Raicevic (Muntenegru).

Afla mai multe despre: judovadim bunescucampionatul balcanic de judotelekom sport,