Veste bună pentru Mirel Rădoi. Claudiu Keşeru a marcat pentru Ludogorets, iar Moţi şi Grigore au fost titulari

Pe stadionul Ticha din Varna, Claudiu Keşeru a marcat din nou pentru formaţia sa, Ludogorets Razgrad.

Internaţionalul român a punctat in minutul 40 şi a dus scorul la 2-1 pentru Ludogoretş. Cu zece minute mai devreme, compatriotul său, Cosmin Moţi a primit un avertisment.

Toţi cei trei români ai campioanei Bulgariei au început meciul ca titulari. Moţi şi Grigore, care au alcătuit cuplul de fundaşi centrali ai echipei lui Pavel Vrba au primit cartonaşe galbene.

Ludogorets a pierdut în prima rundă, scor 1-3 în faţa lui Botev Vratsa. Pentru Keşeru, acesta a fost primul gol al sezonului. El a jucat până în minutul 80. Ludogorets s-a impus cu 4-1.

Afla mai multe despre: claudiu keşeru