Veste excelentă pentru FCSB! Ovidiu Popescu a revenit pe gazon după o pauză de o jumătate de an

Ovidiu Popescu, trimis pe teren în minutul 75 în FC Argeş - FCSB.

Ovidiu Popescu (28 de ani) a revenit pe teren pentru FCSB, cu ocazia meciului cu FC Argeş, scor 1-2, din cadrul etapei cu numărul 27 în Liga 1.  Mihai Pintilii l-a introdus pe teren în minutul 75, când a fost schimbat Florinel Coman.

Este primul meci pentru Popescu după aproximativ 7 luni în care a stat departe de gazon. Mai exact, fotbalistul nu a mai jucat din 6 august, de la meciul cu CS Mioveni.

• Ovidiu Popescu s-a accidentat pe 6 august 2022, în meciul celor de la FCSB cu CS Mioveni. Verdictul pentru fotbalistul roş-albaştrilor a fost unul crunt şi a fost operat la genunchi de renumitul medic Paulo Mariani.

Afla mai multe despre: ovidiu popescufcsb