Victorie lejeră pentru CSM Bucureşti în Liga Naţională de handbal feminin

Handbal

CSM Bucureşti a câştigat şi a zecea partidă din acest sezon în Liga Naţională de handbal feminin. Campioana en-titre a trecut lejer de U Cluj, scor 34 - 28.

Chiar şi cu trei absenţe de marcă, CSM a câştigat la pas partida cu U Cluj. Cu Neagu, Niombla şi Mehmedovic în tribună, campioana ţării a luat un avantaj considerabil încă din primele minute ale meciului, iar la pauză conducea la o diferenţă de zece goluri. Scorul a luat proporţii în actul secund, când CSM avea un avantaj de 12 goluri. Însă elevele lui Helle Thomsen s-au relaxat pe final şi au câştigat doar cu 34-28.

Campioana României joacă duminică, în grupele Ligii Campionilor, împotriva lui Vistal, în direct pe Telekom Sport 1, de la ora 16:00.

Afla mai multe despre: liga florilorcsm bucuresticristina neagumehmedovic