Victorie mare pentru Reghecampf. A câştigat meciul cu Al Ain cu doi oameni mai puţin pe teren!

Laurenţiu Reghecampf doar ce a primit o prelungire a contractului cu formaţia al Wahda, iar, drept răsplată, antrenorul român le-a adus o victorie şeicilor, câştigând partida cu Al Ain.

Meciul a contat pentru sferturile de finală ale Cupei Gollfului şi a fost câştigat de formaţia lui Reghecampf cu scorul de 2-1. Pentru Al Wahda au marcat Tagliabue şi Al Akberi, în timp ce Berg a punctat de la punctul cu var singurul gol al gazdelor.

Victoria este cu atât mai importantă cu cât Al Wahda a jucat cu un om mai puţin începând cu minutul 42 (Rashid a primit cartonaşul roşu) şi în nou începând cu 82, atunci când Matar a fost eliminat.

Returul va avea loc în data de 16 februarie, pe terenul lui Al Wahda.

Afla mai multe despre: reghecampfal wahdaal aincupa golfului