VIDEO | APOEL-Tottenham 0-3 | Misiune uşoară pentru Hotspur. Kane, hattrick senzaţional

Tottenham a câştigat fără probleme meciul cu APOEL şi e în fruntea grupei H, la egalitate de puncte şi golaveraj cu Real Madrid

Harry Kane şi-a început recitalul în minutul 39, atunci când deschide scorul cu un şut pe sub goalkeeperul, în urma unei pase excelente oferite de Alderweireld. Până la pauză nu se mai întâmplă nimic notabil, dar londonezii aveau să accelereze în partea a doua.

Sissoko întoarce perfect la marginea careului, iar Kane face dubla în minutul 62, cu o minge trimisă perfect, la colţul lung. Hattrickul e realizat în minutul 67, cu o lovitură de cap imparabilă.

În urma acestui rezultat, Tottenham face şase puncte, are golaveraj 6-1, la fel ca Real Madrid, şi se instalează în fruntea clasamentului.

Afla mai multe despre: kanetottenhamapoelliga campionilor