VIDEO | Atenţie, FCSB! Lazio a făcut spectacol în Serie A! Immobile a marcat patru goluri, reuşită în stilul lui Messi pentru Luis Alberto

Lazio Roma, adversara celor de la FCSB din 16-imile Europa League, a făcut spectacol în etapa a 20-a din Serie A şi s-a impus cu 5-2 în deplasarea de la Spal.

Immobile a marcat de patru ori în minutele 19, 26, 41 şi 50, ultimul gol din pasa lui Radu. Primul gol al lui Lazio a fost marcat de Luis Alberto, în minutul 5 (VIDEO AICI).

Pentru gazde a marcat Antenucci, în minutele 8 (penalty) şi 30.

Lazio Roma a jucat în următoarea formulă: Strakosha - Wallace, de Vrij, Radu (L. Felipe ’58) - Basta, Parolo, Leiva (Lulic ‘76), Milinkovic-Savic (Anderson ’58), Lukaku - Luis Alberto, Immobile.

FCSB şi Lazio se vor întâlni în 16-imile Europa League. Primul meci va avea loc pe Arena Naţională, la 15 februarie, iar returul se va disputa la Roma, la 22 februarie.

Afla mai multe despre: lazioromaserie aluis albertoimmobilestefan radu