VIDEO. Atletico Madrid, neputincioasă în Azerbaidjan. E în pericol să fie eliminată din Liga Campionilor!

Atletico Madrid s-a deplasat în Azerbaidjan, acolo unde Diego Simeone voia neapărat ca echipa lui să câştige. Nu s-a întâmplat asta, întrucât Qarabag a ţinut-o în şat pe Atletico toate cele 90 de minute, scor final fiind 0-0.

Ce-i drept, Atletico Madrid a marcat în minutul 53, însă arbitrul a semnalat ofsaid. Mai mult de atât, madrilenii au jucat cu un om mai mult pe teren, vreme de 20 de minute, Ndlovu fiind eliminat în minutul 75. Spre finalul meciului, azerii au avut ocazii importante, insa apararea lui Diego Simeone a rezolvat fara emotii fazele.

După trei etape disputate, Atletico a strâns doar două puncte!

Afla mai multe despre: atleticoliga campionilorqarabag