VIDEO | Au dat-o la pace. Derby-ul primelor două claste din La Liga, Valencia - FC Barcelona, s-a încheiat 1-1galerie foto

FC Barcelona

Derby-ul primelor două clasate din La Liga s-a încheiat la egalitate, scor 1-1. Valencia a deschis scorul prin Rodrigo în minutul 60, în timp ce Alba a egalat în ultimele minute pentru FC Barcelona. În minutul 30, catalanii au avut un gol clar nevalidat.

Valencia - FC Barcelona 1-1

Au marcat: Rodrigo '60 / Alba '82

Min. 82 - GOOOOOOOOOL Alba egalează, după o pasă excelentă a lui Messi

Min. 60 - GOOOOOOOOOL Rodrigo deschide scorul pentru Valencia

Min. 30 - Neto scapă mingea în poartă la şutul lui Messi, însă brigada de arbitri nu validează golul. Apoi, pe contraatac, Zaza trimite puţin pe lângă poarta lui ter Stegen

Valencia - FC Barcelona este super meciul rundei a 13-a din La Liga. Gazdele au lăsat în spate problemele din sezonul precedent şi acum atacă prima poziţie ocupată chiar de catalani. Valencia are nouă victorii în actuala stagiune, trei rezultate de egalitate şi nicio înfrângere. Şi golaverajul le dă dreptate - liliecii au marcat de 32 de ori şi au scos mingea numai de 11 ori din propria poartă.

Nici Barcelona nu a pierdut în acest sezon din La Liga. Ba chiar, mai mult de atât, catalanii au 11 victorii şi o singură remiză. A ieşit ok şi în ultima deplasare din Champions League. Catalanii au terminat la egalitate, scor alb, 0-0, cu Juventus şi acum se concentrează asupra derby-ului cu liliecii.

VALENCIA - FC BARCELONA, ECHIPELE PROBABILE

Valencia(4-4-2): Neto - Montoya, Paulista, Murillo, Lato - Pereia, Parejo, Kondogbia, Gaya - Santi Mina, Rodrigo

FC Barcelona(4-2-3-1): ter Stegen - Semedo, Pique, Umtiti, Digne - Rakitic, Busquets - Deulofeu, Messi, Iniesta - Suarez

VALENCIA - FC BARCELONA, COTELE LA PARIURI

O victorie a gazdelor ar putea îmbogăţii pe cei care iau în calcul varianta 1 solist. Fiecare leu investit s-ar întoarce de 4 ori înapoi.Şi remiza are o cotă foarte bună, 3.90. Barcelona este considerată, fără doar şi poate, favorită, dar are o votă destul de mare, 1.85

Afla mai multe despre: valenciafc barcelonaderbyla ligalive videotelekomonlinemessifaze video