VIDEO | Bicfalvi, dezlănţuit. Gol şi pasă de gol pentru FK Ural

Eric Bicfalvi şi FK Ural merg perfect în campionatul Rusiei. Mijlocaşul român a marcat un gol şi a pasat decisiv în victoria echipei sale, scor 3-1, cu Tosno, într-un meci din etapa a 11-a.

FK Ural a început excelent meciul cu Tosno, iar după doar 9 minute conducea cu 2-0. Fostul jucător al CFR-ului, Chanturia, a deschis scorul din penalty, în minutul 5, apoi şi-a început numărul Eric Bicfalvi. Mai întâi, a pasat decisiv pentru reuşita lui Evseev. Imediat după pauză, mijlocaşul român a şi marcat, din penalty, pentru 3-0. A fost a patra sa reuşită din actualul sezon. Oaspeţii au înscris şi ei golul de onoare prin Mirzov, în prelungirile partidei.

În urma acestei victorii, FK Ural are trei meciuri consecutive fără înfrângere şi ocupă locul 6 în clasament, cu 16 puncte. Lider este Zenit Sankt Petersburg, cu 24 de puncte.

Penalty Goal Bicvalvi Ural 3-0 Tosno de AmazingGoal

Afla mai multe despre: fk uralrusiazenitsankt petersburgeric bicfalvicfr clujchanturiacampionat