VIDEO | Buducnost - SCM Râmnicu Vâlcea 23-19. A doua înfrângere consecutivă pentru campioana României în Champions League

Handbal

SCM Rm.Vâlcea a fost învinsă în etapa a treia a Ligii Campionilor de trupa muntenegreană după o repriză secundă modestă, în care a fost condusă pe toata durata celor 30 de minute.

FINAL | Buducnost - SCM Râmnicu Vâlcea 23-19

Min 60 Final meci: Fosta câştigătoare a Ligii Campionilor se impune la Podgorica, scor 23-19

Min 57 Gol Buducnost: Echipa lui Florentin Pera primeşte gol în superioritate numerică, 22-16

Min 47 Gol SCM Râmnicu Vâlcea: Gol înscris din extremă de Marta Lopez cu un lob peste goalkeeperul advers, 16-14

Min 38 Gol SCM Râmnicu Vâlcea: Fernandez reduce diferenţa după ce coechipierele sale speculează o neatenţie a muntenegrencelor, 14-12

Min 25 Gol Buducnost: Fosta jucătoare a CSMului, Radicevic, marchează pe un atac rapid, 12-10

Min 21 Gol SCM Râmnicu Vâlcea: Gol marcat de echipa lui Florentin Pera prin Marta Lopez, 9-10

Min 15 Intervenţie Batinovic: Portarul celor de la Vâlcea îşi salvează echipa cu o intervenţie incredibilă după o combinaţie foarte frumoasă a gazdelor

Min 6 Gol SCM Râmnicu Vâlcea: Marta Lopez înscrie din extremă şi campioana României preia din nou conducerea, 2-3

Campioana României are o victorie şi o înfrângere după primele două meciuri disputate în cea mai importantă competiţie de handbal din lume.

De partea cealaltă, gazdele din această seară ţintest la un nou trofeu al Ligii Campionilor, după ce s-au întărit cu trei jucătoare de la CSM Bucureşti: Mehmedovic, Lazovic şi Radicevic.

Afla mai multe despre: buducnostscm ramnicu valcea,