VIDEO | Chinuială timp de 81 de minute! Juventus, salvată din nou de Ronaldo!

Juventus

Starul portughez a fost decisiv pentru campioana Italiei, care a obţinut a cincea victorie la rând în campionat pe terenul modestei Frosinone. Juventus este lider, cu trei puncte peste Napoli.

Pentru echipa lui Allegri, deplasarea de la Frosinone trebuia sa înseamnă o victorie fără emoţii. Nu a fost însă deloc aşa pentru că nou- promovata s-a ţinut bine până la final aproape. 81 de minute a rezitat apărarea gazdelor până când Ronaldo a reuşit să înscrie al treilea gol stagional pentru Bătrâna Doamnă. A fost a doua etapă consecutivă în care portughezul a marcat pentru Juve, după dubla din runda trecută în duelul cu Sassuolo.

Juventus s-a impus cu 2-0 în final, după ce Bernardeschi a înscris şi el în al patrulea minut de prelungiri. Astfel bianco-nerri au reuşit al cincilea succes consecutiv şi sunt primii în Serie A, cu trei puncte peste Napoli, ocupanta poziţiei secunde. Cele două se vor întâlni peste două runde în derbyul campionatului italian.

Afla mai multe despre: juventusfrosinoneronaldo