VIDEO | Chiricheş l-a umilit pe Klopp. Atmosferă fabuloasă la meciul amical dintre Liverpool şi Napoli

Napoli s-a impus cu 3-0 în partida de pregătire jucată cu Liverpool. Căpitanul naţionalei a jucat toată repriza secundă

60.000 de oameni au asistat la meciul amical dintre Liverpool şi Napoli, jucat la Edinburgh, în Scoţia. Insigne (17), Milik (29) şi Younes (52) au marcat golurile unei victorii cu 3-0 a italienilor. La Liverpool au jucat toate vedetele, în afară de Alisson, Mane şi Salah, aflaţi în vacanţă după ce au participat la Copa America, respectiv Cupa Africii pe naţiuni.

La Napoli, Vlad Chiricheş a început meciul pe banca de rezerve, dar a evoluat în repriza a doua. Cele două echipe s-au întâlnit şi în grupele UEFA Champions League din sezonul trecut şi fiecare s-a impus pe teren propriu cu 1-0.

Afla mai multe despre: liverpoolnapoliamicalchiriches