VIDEO | Cine să îl mai oprească? Keşeru rezolvă încă un meci în Bulgaria

Claudiu Keşeru a reuşit o dublă care a adus victoria celor de la Ludogoreţ Razgrad în etapa a 13-a a campionatului Bulgariei. Campioana a învins codaşa Septemvri Sofia şi îşi păstrează prima poziţie în clasament.

Claudiu Keşeru a ajuns la cota 10 în clasamentul golgheterilor primei ligi bulgare după ce atacantul a reuşit să marcheze de două ori în partida pe care Ludogoreţ a câştigat-o clar în faţa celor de la Septemvri Sofia, echipă care avea doar 4 puncte obţinute până la acest meci. Alb-verzii au fost conduşi şi abia în ultimul sfert de oră campioana en-titre a reuşit să decidă meciul în favoarea sa.

Keşeru a reuşit să înscrie în minutele 75 şi 79, iar Ludogoreţ s-a impus în final cu 4-1. Imediat după a doua reuşită a lui Claudiu, românul a fost scos din teren de antrenorul Autuori. Moţi în schimb a jucat pe toată durata partidei.