VIDEO | City s-a distrat cu Burnley în repriza a doua, după ce a fost condusă cu 1-0 la pauză!

Manchester City le-a dat emoţii fanilor veniţi în număr mare pe Etihad la meciul cu Burnley, din cadrul Cupei Angliei.

Cetăţenii au fost conduşi din minutul 25, iar Burnley a intrat cu avantaj la pauză, ce avea să urmeze în a doua parte a jocului a fost exact pe placul suporterilor din Manchester. Gundogan şi Aguero au lucrat excelent împreună la golurile din minutul 57 şi 58. Apoi a iesit la rampa Sane care a marcat în minutul 71 şi a oferit o pasă decisivă la golul lui Bernardo. Aşadar, City se califică în următoarea fază a competiţiei, dotată cu premii în valoare de 4 milioane de lire sterline.

Man. City - Burnley 4-1 (Aguero 57, 58, Sane 71, Bernardo 85 / Barnes 25)

Min 85. GOOOOL CITY. Cetatenii se distrează cu apărarea lui Burnely, iar nou-intratul Bernardo Silva punctează şi el.

Min 71 GOOOOL CITY. Sane face 3-1 după un contraatac şcoală!

Min 58. GOOOOO CITY!!!. Gundogan dă o pasă de geniu, iar Aguero o aduce în avantaj pe City!

Min 57. GOOOOL CITY!!! ”Cetăţenii” revin în joc după golul lui Aguero.

Min 25. GOOOOL Burnley!!! Barnes profită de o greşeală penibilă a fundaşului Stones şi marchează cu un şut impecabil!

Echipele de star
City (4-3-3): Bravo - Danilo, Stones, Otamendi, Zinchenko - Gundogan, Fernandinho, Silva - Sterling, Aguero, Sane.
Burnley (4-4-1-1): Pope - Lowton, Long, Mee, Taylor - Gudmunsson, Cork, Westwood, Barnes - Vokes - Hendrick.

Dublă ocazie pentru Manchester City

Trebuie săpat adânc în statistici pentru a găsi ultimul eşec suferit de Manchester City pe teren propriu. Se întâmplă în decembrie 2016, într-o partidă cu Chelsea, scor 1-3. Echipa lui Guardiola înşiră victoriile în acest sezon, iar acum are meci de Cupa pe Etihad Stadium cu Burnley. Oaspeţii evoluează la rândul lor decent pentru nivelul pe care îl au. Totusi, în ultimele cinci partide n-au reuşit sa bifeze vreo victorie.

Afla mai multe despre: citycupa anglieiburnley