VIDEO | Claudiu Keşeru a marcat din nou pentru Ludogoreţ. La ce cotă a ajuns atacantul român în acest sezon

Claudiu Keşeru a marcat un gol în victoria obţinută de Ludogoreţ, pe propriul teren, scor 3-0, cu Vitosa Bistritsa, în etapa a 17-a din campionatul Bulgariei.

Internaţionalul român a deschis scorul în minutul 52 (VIDEO AICI). Pentru Ludogoreţ au mai înscris Vura, în minutul 64, şi Gustavo Campanharo, în minutul 68.

A fost al 11-lea gol reuşit în acest sezon, în toate competiţiile, de Claudiu Keşeru, care a jucat până în minutul 79, când i-a lăsat locul lui Jacek Goralski. Celălalt jucător român de la Ludogoreţ, fundaşul Cosmin Moţi, a fost rezervă neutilizată.

În clasament, Ludogoreţ se menţine pe primul loc, cu 42 de puncte, la patru puncte avans de ŢSKA Sofia, principala urmăritoare.

Afla mai multe despre: keseruludogoretbulgariagustavoclaudiu keserucosmin moti