VIDEO | Crystal Palace - Manchester United 1-1. ”Diavolii” au pierdut două puncte după ce au fost egalaţi în minutul 90+1

Premier League

Crystal Palace şi Manchester United s-au întâlnit, miercuri, într-un meci restant al etapei cu numărul 7. Scorul final a fost 1-1, după ce ”diavolii” au fost egalaţi în minutul 90+1.

Crystal Palace - Manchester United 1-1 (Olise 90+1) // (Bruno Fernandes 43)

• Crystal Palace: Guaita - Clyne, Guehi, Richards, Mitchell - Zaha, Hughes, Ducoure, Olise - Mateta, Edouard
  • Rezerve: Johnstone, Ozoh, Milivojevic, Riedewald, Tomkins, Ward, Schlupp, Eze, Ayew
  • Manchester United: De Gea - Wan-Bissaka, Varane, Martinez, Shaw - Casemiro, Eriksen - Antony, Bruno Fernandes, Rashford - Weghorst
  • Rezerve: Heaton, Maguire, Lindelof, Malacia, Fred, McTominay, Garnacho, Elanga, Pellistri

Min 90+5. Final de meci!

Min 90+1. GOOOOL Palace! Olise trage superb din lovitură liberă, iar mingea din bară intră în poartă! David de Gea nu a avut nicio şansă!

Min 75. Ocazie Palace! Guehi trimite puternic cu capul către poartă, dar David de Gea are o nouă intervenţie bună!

Min 46. A început repriza secundă!

Min 45. Final de primă repriză!

Min 43. GOOOOL Manchester United! Bruno Fernandes finalizează cu un şut puternic de la 12 metri!

Min 40. Ocazie Mare Palace! Edouard şutează cu efect, dar De Gea respinge incredibil în corner!

Min 1. A început meciul!

Manchester United se află în formă bună şi pare că şi-a reintrat în formă. Fosta echipă a lui Cristiano Ronaldo a reuşit să lege 7 victorii consecutive.

În ultima partidă din Premier League, băieţii lui Ten Hag s-au impus în faţa lui Manchester United, scor 2-1.

În cele 18 etape jucate, Manchester United a adunat 38 de puncte şi ocupă locul 4 în Premier League.

În partea opusă, Palace a pierdut ultimele 4 partide. Echipa este pe locul 12, cu 22 de puncte acumulate.

În ultima etapă, Crystal Palace a pierdut cu Chelsea, scor 0-1.

Afla mai multe despre: premier league-palace-manchester united