VIDEO | Cu ”MANITA” spre titlu! Barcelona a umilit-o pe Betis şi defilează în La Liga! Messi şi Suarez au făcut spectacol

FC Barcelona

Barcelona a învins-o fără drept de apel pe Betis, scor 5-0, şi a bifat a 17-a victorie stagională în La Liga. Catalanii au rezolvat partida în repriza secundă, atunci când Messi şi Suarez au fost de neoprit

În primele 45 de minute, Barcelona a părut că nu găseşte soluţiile potrivite pentru a desface apărarea lui Messi. Totuşi, Valverde a reglat lucrurile la vestiare, iar Barcelona a defilat în repriza secundă.

Rakitici a deschis scorul în minutul 59, după o pasă genială a lui Suarez, iar catalanii s-au dezlănţuit. Messi şi Suarez au bifat două ”duble” spectaculoase, iar Barca s-a impus cu 5-0 şi s-a distanţat la 11 puncte de Atletico Madrid şi la 14 puncte de Valencia.

VIDEO BETIS - BARCELONA 0-5

ECHIPELE DE START:

• BETIS: Adan - Guerrero, Mandi, Feddal, Durmisi - Garcia - Joaquin, Ruiz, Guardado, Tello - Leon
  • BARCELONA: ter Stegen - Semedo, Vermaelen, Pique, Alba - Roberto, Andre Gomes, Busquets, Rakitic - Suarez, Messi

Min. 90+2: Final de meci.

Min. 90: GOOOL BARCELONA! Luis Suarez face şi el ”dubla”, după o nouă fază imensă a lui Messi

Min. 80: GOOOL BARCELONA! Leo Messi a făcut ”dubla”, după ce s-a distrat cu apărarea lui Betis

Min. 69: GOOOL BARCELONA! Suarez înscrie şi el cu un voleu senzaţional

Min. 64: GOOOL BARCELONA! Messi dublează avantajul catalanilor.

Min. 59: GOOOL BARCELONA! Rakitici deschide scorul, după o pasă genială primită de la Suarez.

Min. 46: A început partea secundă.

Min. 45: S-a terminat prima repriză.

Min. 40: Thomas Vermaelen s-a accidentat şi va fi înlocuit. Ruptură musculară.

Min. 25: Ocazie importantă pentru Barcelona! Sergi Roberto trimite peste poartă.

Min. 3: Guardado îi dă primele emoţii lui Ter Stegen. Mingea trece puţin pe lângă.

Min. 1: A început meciul.

Sezonul trecut, Betis a avut probleme serioase cu retrogradarea, dar anul acesta, echipa stă mult mai bine în clasament. De altfel, trupa românului Toşca se află pe treapta a 8-a în La Liga, cu opt victorii înregistrate până acum, trei rezultate de egalitate şi opt înfrângeri. Betis traversează o formă excepţională - ultimele două meciuri au însemnat tot atâtea victorii. În deplasare, cu rivala de oraş, Sevilla, şi acasă cu Leganes.

Barcelona a rămas după 19 partide jucate de la începutul acestei stagiuni singura formaţie din La Liga fără înfrângere. Extratereştrii au bifat 16 victorii şi trei rezultate de egalitate. Celta Vigo, Valencia şi Atletico Madrid sunt singurele formaţii care au reuşit să ia puncte Barcelonei.

BETIS - FC BARCELONA, COTELE LA PARIURI

În mod normal, Betis are parte de o cotă uriaşă în cazul unei victorii. Astfel, fiecare leu pariat pe 1 solist s-ar putea întoarce de opt ori şi jumătate înapoi. Şi remiza are o cotă mare, 5.80, în timp ce catalanii au primit 1.30 pentru victorie

Afla mai multe despre: betisfc barcelonala ligaspaniamessisuarezalin toscarezervavermaelenpique