VIDEO | Dan Petrescu, pe culimile disperării! Faza la care "Bursucul" s-a prăbuşit în genunchi

CFR Cluj

Dan Petrescu a căzut exasperat în genunchi la o fază în care Omrani a tras în transversală, din câţiva metri. Înainte de meciul cu CSM Iaşi, CFR Cluj a adunat trei partide consecutive în Liga 1 în care n-a reuşit să marcheze.

Ultimele etape n-au fost strălucite pentru CFR Cluj, echipă considerată favorită la câştigarea titlului. Până la meciul cu CSM Iaşi, din această etapă, ”feroviarii” nu reuşiseră de trei etape să se bucure la un gol. În această perioadă, CFR a reuşit două remize albe şi a fost învinsă cu 1-0 de Viitorului. Forma slabă a jucătorilor săi l-a consumat pe Dan Petrescu.

CFR Cluj n-a reuşit să marcheze nici în prima parte a meciului cu CSM Poli Iaşi. În repriza a doua, Dan Petrescu a căzut exasperat în genunchi, la o fază în care CFR putea deschide scorul. În minutul 53, Omrani a primit în faţa porţii, însă a tras în transversală, spre disperarea antrenorului său.

Afla mai multe despre: cfr clujliga 1dan petrescuiasi