VIDEO | ”De Bruyne este cel mai bun jucător din Europa, după Messi!” Pep chiar are dreptate! Pasă de excepţie şi un şut de toată frumuseţea!

Kevin de Bruyne este unul dintre cei mai importanţi oameni ai lui Pep Guardiola, iar antrenorul catalan nu uită să-l laude. În urmă cu câteva săptămâni, Guardioala spunea despre mijlocaşul belgian: ”Kevin este cel mai bun jucător la ora actuală în Europa, după Leo Messi”

Mijlocaşul belgian şi-a demonstrat calităţile în meciul cu Napoli, pe care Manchester City îl dispută pe propriu teren. În minutul 20, scorul este 2-0 pentru ”cetăţeni”, iar de Bruyne a contribuit la ambele goluri. Starul lui Guardiola a trimis o pasă atât de precisă la golul de 2-0, încât şi Messi ar fi invidios.

În minutul 25, De Bruyne a trecut pe lângă 3-0. Mijlocaşul a primit o minge la 22 de metri de poarta napoletanilor a şutat excelent, însă bara s-a opus golului!

Afla mai multe despre: de bruynemessiguardiolacity