VIDEO | Debut perfect pentru Răzvan Marin la Empoli. Mijlocaşul român a marcat în amicalul cu o echipă din Serie D

Împrumutat de Cagliari la Empoli, Răzvan Marin a disputat primul meci în tricoul noii sale formaţii şi a marcat un gol.

Mijlocaşul român Răzvan Marin a evoluat pentru Empoli în meciul amical disputat împotriva echipei de Serie D Seravezza Pozzi şi câştigat cu scorul de 3-0 (0-0).

Marin a jucat în repriza a doua într-o linie de mijloc alături de Fazzini, Degli şi Innocenti, reuşind să înscrie un gol.

Golurile au fost înscrise de Luperto în minutul 60, din pasa lui Răzvan Marin, de Baldanzi în minutul 68 şi de mijlocaşul român în minutul 88.

Afla mai multe despre: italia