VIDEO | Devis Mangia dă vina pe ghinion pentru ratarea incredibilă a lui Zlatinski!

CSU Craiova a ratat şansa să urce pe locul secund al clasamentului, terminând la egalitate, scor 0-0 cu Gaz Metan. În minutele de prelungire, Mitriţă a ratat un penalty, însă antrenorul Devis Mangia n-a fost supărat.

În schimb, Zlatinski a fost certat de antrenorul italian, după ce a dat pe lângă minge, în ciuda faptului că poarta era goale şi era foarte aproape...

”În repriza a doua ne-am creat ocazii, însă nu am reuşit să marcăm. Gaz Metan a jucat un meci pe contraatac şi a încercat să fructifice loviturile libere. Noi nu am jucat deloc bine în prima repriză. Ghinion a fost faptul că nu am dat gol cu poarta goala, nu penalty-ul ratat. Mitriţă a executat lovitura de pedeapasă şi în meciul cu Viitorul şi a dat gol. De data aceasta s-a întâmplat să rateze. CFR Cluj este principală favorită la câştigarea campionatului şi va fi un meci dificil, în care noi vom încerca să ne facem jocul”, a declarat Devis Mangia la Telekom Sport.