VIDEO | Dinamo încheie la egalitate duelul cu Wisla Plock. ”Câinii” au pierdut controlul jocului în ultimele două minute

Handbal

Campioana României la handbal masculin, Dinamo Bucureşti, a remizat duminică, în deplasare, cu formaţia poloneză, scor 26-26 (12-13), în cea de-a cincea partidă din Grupa D a Ligii Campionilor.

Principalii marcatori ai meciului au fost Mindegia 7 goluri, pentru Wisla, respectiv Negru 5 reuşite, pentru Dinamo.

În celelalte două partide ale etapei, IFK Kristianstad - Chekhovskie Medvedi 36-28 şi GOG – Kadetten 35-30.

În primele partide, Dinamo a obţinut rezultatele: 28-28 cu Kadetten, 28-25 cu IFK, 35-28 cu GOG şi 30-20 cu Chekhovskie Medvedi.

După cinci etape derulate în Grupa D, clasamentul este următorul: 1. Dinamo 8 puncte, 2. GOG 8, 3. Wisla Plock 5, 4. Kadetten 4, 5. IFK 3, 6. Chekhovskie Medvedi 0 puncte.

Dinamo Bucureşti va evolua în etapa viitoare pe teren propriu, tot cu Orlen Wisla Plock, în 30 octombrie.

VIDEO | Wisla Plock - Dinamo 26-26

FINAL

UPDATE: Handbaliştii pregătiţi de Constantin Ştefan realizează o nouă fază superbă. ”Câinii” conduc la două goluri cu două minute înainte de final (24-26)

UPDATE: Dinamoviştii marchează după o fază genială

UPDATE: ”Câinii” se distanţează la două goluri (18-20). Antrenorul celor de la Wisla cere TIME-OUT

UPDATE: Dinamo trece la conducerea jocului pentru prima oară în partea a doua (15-16)

UPDATE: Dinamo restabileşte egalitatea, după trei minute scurse din repriza secundă (13-13)

UPDATE: S-a reluat partida! Dinamo a ratat primul atac

PAUZĂ (13-12)

UPDATE: Pase uşoare greşite de dinamovişti. Wisla scapă pe contraatac şi preia conducerea (12-11)

UPDATE: Gol frumos marcat de Savenco! (9-9)

UPDATE: După  aproximativ 15 minute în care Dinamo s-a aflat în controlul jocului, Wisla Plock trece la conducere şi se distanţează la două goluri 9-7 (min. 19)

UPDATE: Dinamo trece la conducerea jocului după o ezecuţie superbă a lui Bannour de la 7 metri (3-2)

UPDATE: Doar trei goluri în primele cinci minute (1-2). Cele două formaţii stau foarte bine în apărare

UPDATE: A început partida!

”Mergem în Polonia încrezători, sper să jucăm la fel cum am făcut-o în celelalte meciuri de Liga Campionilor şi de ce nu, să venim cu un rezultat pozitiv”, a spus Constantin Ştefan la plecarea din ţară.

Dan Savenco: ”Champions League este cu totul o altă competiţie. Nu putem spune că suntem o forţă. Într-adevăr am avut un început foarte bun de campanie dar acest lucru nu trebuie să ne facă să ne culcăm pe o ureche, să zic aşa”.

Wisla şi Dinamo s-au mai întâlnit în grupă şi sezonul trecut. Fiecare echipă şi-a câştigat meciul de pe teren propriu.

Afla mai multe despre: handbal masculindinamo handbal,