VIDEO | E imaginea serii în LaLiga. Messi, desculţ în momentul pasei la golul trei al Barcelonei

FC Barcelona

FC Barcelona a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-0 (0-0), echipa Real Madrid, în etapa a XVII-a a campionatului spaniol de fotbal LaLiga. Gazdele au jucat cu un fotbalist mai puţin din minutul 62.

Messi a avut o evoluţie fenomenală în această seară. Starul grupării blaugrana a demonstrat că nu ai nevoie de ghete de mii de euro, în picioare, pentru a reuşi o pasă de gol.

În minutul 90+3, în urma contactului cu Marcelo, Messi a rămas fără o gheată, dar şi-a continuat pătrunderea în careul de 16 metri al madrilenilor de unde i-a pasat decisiv lui Aleix Vidal, care a trimis mingea în poarta apărată de Keylor Navas.

Afla mai multe despre: barcelonareal madridmessironado,