VIDEO | Efectul Ianis Hagi! Fiul "regelui" a reuşit un assist la un minut după ce a intrat pe teren

Genk a jucat sâmbătă seară, în etapa cu numărul 19 din campionatul Belgiei, împotriva celor de la Waasland-Bevern. Nici de această dată, Ianis Hagi nu s-a regăsit pe lista titularilor.

Totuşi, valoarea fostului jucător de la Viitorul s-a văzut la foarte puţin timp după ce a intrat pe teren.

Abia în minutul 69 a fost introdus Ianis Hagi pe teren, dar impactul a fost imediat. Un minut mai târziu, decarul echipei naţionale a executat perfect o lovitură de colţ şi Berge a reuşit golul de 4-0. Până la finalul partidei, oaspeţii au reuşit să înscrie golul de onoare.

VEZI AICI ASSIST-UL LUI IANIS HAGI

În urma acestui rezultat, Genk este pe locul 7 în Belgia, cu 28 de puncte. Waasland-Bevern este pe penultimul loc în clasament, cu doar două victorii în acest sezon.

Afla mai multe despre: ianis hagigenk