VIDEO | Espanyol a detonat bomba şi a trecut de Real Madrid, cu golul victoriei marcat în prelungiri

La Liga

Espanyol a reuşit surpriza pe RCDE Stadium şi a trecut de Real Madrid, scor 1-0, într-un meci ce-a contat pentru etapa a 26-a din La Liga.

Espanyol - Real Madrid 1-0

Espanyol: Diego Lopez - Victor Sanchez, Duarte, David Lopez, Navarro - Aaron, Carlos Sanchez, Garcia, Piatti - Darder, Gerard Moreno; Antrenor: Quique Sanches Flores

Real Madrid: Navas - Achraf, Varane, Ramos, Nacho - Kovacic, Llorente - Isco, Lucas, Bale - Asensio; Antrenor: Zinedine Zidane

Fotbaliştii lui Quique Sanches Flores au fost cei care au controlat în mare parte partida, Gerard Moreno semnând nu mai puţin de trei ocazii importante pentru formaţia din Barcelona. În cele din urmă atacantul lui Espanyol a reuşit să-l învingă pe Navas cu un demivoleu din interiorul careului de 16 metri.

FINAL

min. 90+3: GOOOL Espanyol! Gerard Moreno dă lovitura la ultima fază a meciului.

min. 90+1: Ocazie mare pentru Real Madrid! Echipa pregătită de Zidane putea da lovitura pe final.

min. 77: Ocazie imensă pentru Espanyol! Garcia centrează în marginea careului de şase metri, iar Gerard Moreno trimite periculos pe spaţiul porţii apărate de Diego Lopez!

min. 46: A început repriza secundă!

PAUZĂ

min. 30: Gol anulat pentru Espanyol! Gerard Moreno a reuşit să marcheze, însă arbitrul a dictat offside.

min. 1: A început partida!

Real Madrid traversaeză o perioadă bună. Echipa pregătită de Zidane e neînvinsă în ultimele 7 confruntări. De partea cealaltă, Espanyol nu a câştigat niciun meci din ultimele 7.

"Noi ne dorim să continuăm forma bună de până acum, chiar dacă nu va fi uşor pe acest stadion", a spus antrenorul madrilenilor, Zinedine Zidane.

Afla mai multe despre: real madridespanyolcampionatul spaniei,