VIDEO | Fanii din Abu Dhabi l-au enervat pe Ronaldo după ce au scandat numele lui Messi. Cum a reacţionat portughezul

Real Madrid

Real Madrid a debutat cu o victorie la Campionatul Mondial al Cluburilor, 2-1 cu Jazira şi s-a calificat în finala competiţiei. Suporterii din Abu Dhabi n-au fost însă foarte prietenoşi cu Cristiano Ronaldo.

Real Madrid poate câştiga încă un trofeu în acest an. Cu Ronaldo titular, echipa antrenată de Zidane a reuşit să câştige cu 2-1 în faţa celor de la Al Jazira, în semifinalele Campionatului Mondial al Cluburilor. Surprinzător, cei care au deschis scorul au fost cei de la Al Jazira, în minutul 41, prin Romarinho. Real a reuşit să egaleze în minutul 53, prin Ronaldo şi Bale a marcat golul victorie, abia în minutul 81.

Partida s-a jucat la Abu Dhabi şi publicul n-a fost foarte cald cu Cristiano Ronaldo. Mai mulţi suporteri i-au strigat numele lui Messi, iar Ronaldo s-a îndreptat întrebător înspre grupul de fani.

Afla mai multe despre: real madridal jaziracristiano ronaldo