VIDEO Faza devenită virală aseară la Real - Betis! Zidane a băgat 12 jucători pe teren!

Echipa Real Madrid a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), de Betis Sevilla, în etapa a V-a a campionatului spaniol de fotbal, La Liga. Golul victoriei oaspeţilor a fost marcat de Sanabria, în minutul 90+4.

În minutul 71, Zidane i-a bagat pe Lucas şi Mayoral pe teren, iar de iesit a făcut-o doar Marcelo, accidentat. Arbitrul a fost nevoit să ii numere pe jucători şi să îl invite pe Modrici să iasă de pe teren.

Anterior, Real Madrid marcase în 73 de meciuri consecutive, un record pe care îl împărţea cu formaţia din 1963 a clubului brazilian Santos, la care evolua Pele.

Cu excepţia lui Benzema, accidentat, la gazde au evoluat toate vedetele, inclusiv Cristiano Ronaldo, aflat la primul meci în campionat după suspendarea primită în Supercupa Spaniei.

La Betis nu a jucat Alin Toşca, accidentat. După cinci etape, Real este pe locul 7 în clasament, cu 8 puncte, şapte în urma liderului FC Barelona, care a acumulat maximum de puncte

Afla mai multe despre: real madridspaniala ligajucatorizidanedecizievideobetis