VIDEO | FCSB - Club Brugge 1-1. Teixeira scoate o remiză în primul amical din Olanda. Tănase a ratat un penalty pentru echipa lui Dică

FCSB

FCSB a început cu o remiză seria de meciuri amicale din Olanda. Campioana Belgiei, Club Brugge, a fost adversara echipei lui Nicolae Dică.

FCSB s-a încălzit greu în amicalul disputat împotriva lui Club Brugge. Belgienii au deschis scorul încă din minutul 5. Salvarea a venit de la Teixeira. Vetereanul roş-albaştrilor a restabilit egalitatea în repriza a doua.

Vicecampioana României a fost aproape să câştige meciul. Florin Tănase a irosit însă un penalty obţinut de Moruţan cu un sfert de oră înainte de final. FCSB - Club Brugge s-a terminat astfel 1-1, iar echipa lui Dică se pregăteşte de un nou amical puternic, pe 7 iulie, în compania lui Ajax Amsterdam.

FCSB - Club Brugge 1-1
Au marcat: Teixeira '52 / Denswil '4

Min. 76 - Penalty ratat de Florin Tănase. Scorul rămâne 1-1

Min. 52 - GOOOOOOOOL FCSB! Teixeira şutează de la marginea careului de 16 metri, iar mingea trimisă de mijlocaşul roş-albaştrilor este deviat în propria poartă de un fundaş al belgienilor

Min. 4 - GOOOOOOOOOL Club Brugge! Denswil se înalţă peste toată apărarea roş-albaştrilor şi reia perfect cu capul în vinclul porţii lui Bălgrădean