VIDEO | Gest necugetat făcut de Budescu. Atacantul FCSB-ului va fi suspendat pentru meciul cu Lugano

UEFA Europa League

Constantin Budescu a văzut cartonaş galben în minutul 83 al meciului cu Viktoria Plzen şi va fi suspendat pentru partida cu Lugano, în ultima etapă din grupe. Atacantul FCSB-ului a comis un fault inutil în preajma liniei de la mijlocul terenului.

Dică a încercat să-l menajeze pe Constantin Budescu, dar s-a văzut nevoit să-l trimită pe teren din cauza evoluţiei scorului. Atacantul de 28 de ani a intrat la 1-0 cu Plzen, dar FCSB a primit încă un gol cu el pe teren. În minutul 83, a comis şi o eroare. Budescu şi-a călcat un adversar într-o zonă în care nu se impunea să faulteze şi a văzut cartonaş galben. Internaţionalul român va fi astfel suspendat pentru meciul cu Lugano, pe care FCSB este obligată să-l câştige pentru a termina pe primul loc în grupă.

Afla mai multe despre: constantin budescuviktoria plzenfcsbliga 1