VIDEO | Gest neobişnuit la pauza meciului dintre Manchester City şi Young Boys Berna

Manchester City s-a impus cu scorul de 3-0, pe teren propriu, împotriva campioanei Elveţiei, Young Boys Berna, în etapa a 4-a a grupelor UEFA Champions League.

Erling Haaland îşi continuă parcursul excelent în UEFA Champions League.

Norvegianul a punctat de două ori în partida din etapa a 4-a a grupelor.

În minutul 23, Haaland a marcat un gol din penalty.

În minutul 45+1, Foden a dublat avantajul "cetăţenilor", din pasa lui Jack Grealish.

La pauza meciului, căpitanul oaspeţilor de la Young Boys, Mohamed Camara (26 de ani) a fost protagonistul unui moment neobişnuit.

Jucătorul din Guinea i-a cerut tricoul lui Erling Haaland imediat după fluierul de final al primei reprize.

Norvegianul a acceptat propunerea căpitanului echipei adverse, iar echipele au intrat la vestiare.

În a doua repriză, Haaland s-a dezlănţuit din nou.

Reuşita sa venită în minutul 51, la doar şase minute de la începerea actului secund a închis tabela.

Manchester City, calificată în optimile Champions League

Manchester City este lider în grupa G şi este calificată în optimile UEFA Champions League.

Echipa antrenată de Pep Guardiola a înscris de 12 ori în cele patru partide disputate în acest sezon, în Champions League.

Haaland a ajuns la 39 de reuşite în doar 34 de meciuri în UEFA Champions League, trofeu pe care l-a cucerit în sezonul trecut, după victoria din finala cu Inter Milano, scor 1-0.

Afla mai multe despre: manchester cityyoung boysuefa champions league