VIDEO | Gol fabulos înscris de Florinel Coman, direct din corner! Gestul care îi trădează intenţiile

Atacantul Florinel Coman a adus-o pe FCSB în avantaj în derbiul cu Dinamo, în urma unei execuţii magistrale.

Intrat la pauză, la scorul de 1-1, atacantul în vârstă de 20 de ani a înscris direct din corner, în minutul 55, lăsându-i pe spectatori cu gura căscată. Florinel Coman a executat cornerul direct pe poartă şi l-a surprins pe portarul lui Dinamo, Jaime Penedo, iar reluările arată că fotbalistul FCSB-ului a vrut de la bun început să dea la poartă. Înainte de a executa cornerul, Coman i-a aruncat o privire scurtă portarului panamez, gest care se poate observa în clipul de mai jos.

Afla mai multe despre: florinelcornergol