VIDEO | Gol spectaculos înscris de Vlad Dragomir pentru Arsenal U23, în derby-ul cu Manchester United

Vlad Dragomir a reuşit să înscrie un gol pentru Arsenal U23 în derby-ul cu Manchester United U23. Mijlocaşul de 18 ani a intrat încă din primul minut şi a fost unul dintre cei mai buni jucători de pe teren.

Vlad Dragomir continuă să impresioneze la echipa de tineret a lui Arsenal. Mijlocaşul român a fost titular în derby-ul cu Manchester United şi n-a dezamăgit. Vlad Dragomir a reuşit să înscrie golul de 2-0, în minutul 60, după ce Reine Adelaide deschisese scorul în minutul 19.

Dragomir a intrat într-un joc de pase rapide şi a rămas singur cu portarul, pe care l-a învins cu un şut pe jos.

Mijlocaşul de 18 ani a mai ratat o ocazie importantă, în minutul 40.

Afla mai multe despre: vlad dragomirarsenalmanchester united