VIDEO | Guardiola, explozie de nervi la derby-ul cu Arsenal. Cum se termină faza din imagine

Arsenal

Pep Guardiola a avut o răbufnire pe margine la o fază în care Sterling n-a reuşit să dea o pasă simplă, care se putea transforma în gol.

Manchester City a deschis scorul în minutul 19, printr-un şut al lui De Bruyne şi o putea conduce pe Arsenal cu 2-0 la pauză, dacă Raheem Sterling era un pic mai concentrat la un contraatac spectaculos. Starul eneglez a primit într-o poziţie excelentă, a urcat spre poartă, Arsenal a fost prinsă în apărare doar cu un singur om şi totul curgea spre un nou gol.

Sterling a încercat să paseze în stânga, unde venea Sane, dar serviciul a fost foarte slab. Pep se aştepta să intre mingea în poartă şi a avut o izbucnire nervoasă în momentul în care a văzut cum a pasat Sterling.

Afla mai multe despre: sterlingguardiolaarsenalmanchester city