VIDEO | Haos la meciul St. Etienne - Lyon 0-5. Ultraşii gazdelor au intrat pe teren. Un jucător al lui Olympique, aproape să fie linşat!

Ligue 1

Etapa din Franţa a fost una diferenţelor mari de scor. PSG a trecut cu 5-0 de Angers, Monaco a făcut 6-0 cu Guingamp, Marseille a învins-o pe Caen cu 5-0, iar Lyon s-a impus cu acelaşi scor la Saint Etienne. Ultimul din aceste meciuri a fost şi cel mai tensionat!

Atacantul Nabil Fekir a marcat ultimul gol al meciului în minutul 84. Imediat după reuşită, jucătorul şi-a scos tricoul şi a mers în faţa peluzei unde se afla fanii ”verzilor”. Galeria n-a suportat destul instigator al lui Fekir şi a pătruns pe teren!

Arbitrul Clement Turpin a oprit imediat partida, iar jucătorii celor două echipe au mers la vestiare. Ce-i drept, fotbaliştii lui Saint Etienne au încercat să mai rămâne pe teren pentru a-i potoli pe fani, însă n-au reuşit. Poliţia a intervenit şi i-a scos de pe gazon pe ultraşii echipei. Meciul a fost reluat după aproximativ 40 de minute de întrerupere.

Afla mai multe despre: frantalyonfekir