VIDEO I Două penalty-uri şi un autogol în celălalt meci din grupa Stelei. Ce s-a întâmplat la Hapoel Beer Sheva-Lugano!

UEFA Europa League

În cealaltă partidă a grupei G, Hapoel Beer Sheva s-a impus cu scorul de 2-1 în faţa elveţienilor de la FC Lugano.

Proporţiile scorului din Israel puteau fi mai mari dacă formaţia gazdă nu ar fi ratat un penalty în minutul 11 al partidei... Fosta formaţie a lui Ovidiu Hoban a deschis scorul în minutul doi, după ce Eibinder a fructificat o pasă foarte bună a lui Melikson.

VEZI REZUMATUL MECIULUI AICI

Scorul a fost majorat în minutul 60 după un nou penalty, care n-a mai fost ratat de Tzedek. Singurul gol al oaspeţilor a fost, de fapt, un autogol. Acelaşi Tzedek marcând în proprie poartă, la 6 minute după ce punctase pentru formaţia lui.

În următorul meci, Hapoel Beers Sheva se va deplasa pe terenul lui Plzen, în timp ce FC Lugano va primi vizita lui FCSB.

Afla mai multe despre: steauafcsbfc luganohapoel beer sheva