VIDEO I Lugano s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Elveţiei datorită unui gol marcat în minutul 90+3

UEFA Europa League

FCSB şi Lugano se vor întâlni în 28 septembrie, în Elveţia, şi în 7 decembrie, la Bucureşti, în grupa G a Ligii Europa în direct pe TelekomSport.

Formaţia Lugano, adversară a FCSB în grupele Ligii Europa, s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Elveţiei, trecând în 16-imi, duminică, în deplasare, de FC Koniz, scor 1-0.

În minutul 89, gazdele au ratat un penalti.  Golul a fost marcat de Gerndt, în minutul 90+3.

Pentru Lugano au evoluat: Da Costa, Mihajlovic, Yao, Golemic, Daprelà, Piccinocchi, Ledesma (Mariani ‘72), Sabbatini, Culina (Gerndt ‘63), Junior (Crnigoj ‘86), Bottani.

Afla mai multe despre: europa leagueadversarsteauafcsblugano