VIDEO | Ianis Hagi a marcat singurul gol al Viitorului în meciul amical cu Grashoppers

Formaţia FC Viitorul a remizat, joi, la Belek, scor 1-1, cu echipa Grashoppers Zurich, într-un meci amical din cadrul stagiului de pregătire din Turcia.

Ianis Hagi a deschis scorul în minutul 5, iar Grashoppers a egalat în minutul 85, prin Bajrami.

FC Viitorul a evoluat în următoarea formulă: Tordai - Căpuşă (70 Ciobanu), Ţîru (70 Mladen), Hodorogea (70 Horj), De Nooijer (70 Mailson) - Cicâldău (70 Kofi), Băluţă (46 Dumitrescu, 70 Ghiţă), Vînă (70 Casap) - Chiţu (70 Gavra), I. Hagi (70 Voduţ), Măţan, (46 Drăguş).

Echipa lui Gheorghe Hagi va mai disputa joi o partidă amicală, în compania formaţiei Luch Vladivostok, din Rusia.

Afla mai multe despre: viitorulianis