VIDEO | Imaginea neputinţei. Cum a reacţionat adversara Simonei Halep după ce a fost distrusă de româncă!

Simona Halep

Simona Halep, locul I WTA, şi-a egalat cea mai bună performanţă la Australian Open, calificarea în sferturile de finală, după victoria obţinută, luni, cu scorul de 6-3, 6-2, în faţa japonezei Naomi Osaka, locul 72 WTA, într-o oră şi 19 minute.

În timpul partidei, pe contul oficial de Twitter al Australian Open, a apărut un video cu grimasele pe care le făcea Naomi Osaka în timpul meciului. La scorul de 3-1, Naomi Osaka râde, simţind că nu poate să facă nimic. "Când numărul 1 mondial e în acţiune, nu poţi decât să apreciezi asta", au scris australienii pe Twitter.

În faza următoare, Simona Halep va evolua cu una dintre dintre sportivele cehe Karolina Pliskova, locul 6 WTA şi cap de serie numărul 6 (5-1 în întâlnirile directe), şi Barbora Strycova, locul 24 WTA şi cap de serie numărul 20 (4-1).

Afla mai multe despre: tenissimona halepaustralian open