VIDEO | Imagini incredibile în Botoşani - Dinamo! Bogdan Andone, ”turbat” de nervi, a fost la un pas să sară la bătaie şi a fost eliminat

Prima repriză a meciului dintre FC Botoşani şi Dinamo, din etapa a şasea a play-out-ului, a fost plină de evenimente.

În minutul 13 al partidei, Gabriel Moura şi-a trimis mingea în propria poartă după centrarea lui Enzo Lopez. După jumătate de oră de joc, ”câinii” au primit un penalty discutabil, acordat cu ajutorul arbitrajului video, pentru un presupus fault făcut de Alexandru Ţigănaşu la un duel aerian.

Hakim Abdallah a exacutat lamentabil, iar scorul a rămas 1-0 pentru Botoşani până în minutul 45+2, când Selmani a restabilit egalitatea.

În al nouălea minut de prelungire, acelaşi Abdallah a fost eliminat direct pentru o intrare criminală asupra lui Romario Benzar, iar la vestiare s-a intrat cu 1-1.

• VIDEO | Bogdan Andone, mai nervos ca niciodată! Antrenorul lui Botoşani s-a dezlănţuit şi a fost cu greu oprit să nu sară la bătaie

În minutul 29, Bogdan Andone şi-a ieşit din minţi la adresa arbitrului George Găman, considerând că ehipa sa a fost neîndreptăţită în privinţa unei aruncări de la marginea terenului. Cunoscut drept un tip liniştit, Andone a fost extrem de furios şi a fost cu greu potolit de oamenii din staff-ul moldav.

Andone a fost eliminat şi, cel mai probabil, va rata următoarele două etape.

Afla mai multe despre: superligafc botoşanibogdan andonefc dinamo