VIDEO | În runda a şaptea din Liga Florilor HCM Rm Valcea a învins echipa lui Gheorghe Tadici, Zalău. Vâlcea are acum 15 puncte şi rămâne pe locul trei în clasament

Handbal

Valcea - Zalău, meci din Liga Naţională de handbal feminin - etapa a şaptea, s-a jucat cu spirit de revanşă pentru gazde.

Începutul a fost echilibrat, dar odată cu trecerea timpului, fetele pregătite de Aurelian Roşca s-au distanţat pe tabelă şi la pauză erau în avantaj, 17-14.

În repriza a doua, diferenţa a fost permanent de 3-4 goluri şi cu Irina Glibko autoarea a 11 goluri din 11 aruncări, Vâlcea s-a impus cu 30 la 26 şi rămâne pe locul trei în clasament. Handbalul feminin revine pe canalele Telekom Sport, sâmbătă de la ora 16.00, cu meciurile din Liga Campionilor, grupa CSM-ului.

Afla mai multe despre: handbal femininliga florilorhcm rm valceazalaucsm bucuresti,