VIDEO | În sfârşit! Alexandru Maxim a fost martor la renaşterea Borussiei Dortmund. Prima victorie după o pauză de nouă meciuri

Borussia Dortmund a oprit seria neagră fără victorii şi s-a impus pe terenul lui Mainz, echipă pentru care a evoluat şi Alexandru Maxim din minutul 64.

Dortmund a câştigat primul meci după o serie de 9 partide oficiale fără succes, în toate competiţiile, şi, totodată, a obţinut prima victorie sub conducerea noului antrenor, Peter Stoger. Sokratis (55) şi Kagawa (89) au marcat pentru Dortmund.

Tot marţi, VfL Wolfsburg a remizat cu Leipzig, scor 1 - 1, SC Freiburg a învins-o pe Borussia Mönchengladbach, scor 1-0, iar Hamburger SV a câştigat meciul cu Eintracht Frankfurt, scor 2-1.

Meciurile Hoffenheim - Stuttgart, Hertha Berlin - Hannover '96, Bayern Munchen - FC Koln, Schalke - Augsburg şi Bayer Leverkusen - Werder Bremen se dispută astăzi.

Afla mai multe despre: dortmundborussiakagawaaubameyangmainzmaxim