VIDEO | Incredibil ce face Teixeira la 37 de ani! Acţiune superbă a portughezului în meciul cu Admira Wacker

Fotbal intern

FCSB a pierdut primul meci amical din stagiul de pregătire din Spania, scor 2-3, cu Admira Wacker. Roş-albaştrii au fost conduşi chiar cu 3-0 la pauză.

Nemulţumit de jocul echipei din prima repriză, Nicolae Dică a schimbat rapid şi i-a trimis în teren pe Benzar şi pe Teixeira. Intrarea mijlocaşului portughez s-a simţit imediat, iar roş-albaştrii au redus din diferenţă, culmea, tot printr-un gol marcat de Teixeira.

La 37 de ani, Teixeira e la a doua tinereţe. Portughezul a făcut o cursă incredibilă din apărare, până la finalizare şi a scos un corner. Pe parcurs a şi driblat cu efect. Totul în mai puţin de 10 secunde.

Afla mai multe despre: fcsbsteauaadmira wackeraustriaamicalnicolae dicateixeira