VIDEO INEDIT | Un jucător a marcat toate golurile unei partide din Croaţia: gol din penalty, din acţiune şi autogol

Osijek a câştigat meciul cu Istra 1961, din etapa a 11-a a campionatului Croaţiei, scor 2-1. Până acum, nimic ieşit din comun. Însă, interesant este că un singur jucător a marcat toate golurile partidei.

Jucătorul gazdelor, Haris Hajradinovic, a fost în centrul atenţiei în partida dintre Osijek şi Istra 1961. Mai întâi, mijlocaşul macedonean a deschis scorul din penalty în minutul 45, apoi, imediat după pauză, a marcat cu o execuţie frumoasă din careul de 16 metri. Iar pentru ca scenariul să fie şi mai frumos, Hajradinovic a înscris în propria poartă în minutul 80. S-a terminat 2-1, iar Osijek este pe locul patru în clasament, după mult mai titratele Dinamo Zagreb, Rijeka şi Hajduk Split.

Afla mai multe despre: dinamo zagrebcroatiaosijekhajduk split,