VIDEO | Ionuţ Radu, senzaţional! A apărat un penalty cu Atalanta şi a fost aproape să pareze încă unul

Ionuţ Radu a fost titularizat din nou în poarta lui Genoa, în partida de pe teren propriu cu Atalanta. Românul a făcut spectacol în victoria formaţiei sale, scor 3-1.

Portarul român a apărat penalty-ul executat de Ilicic în minutul 35, la scorul de 0-0.

Vezi în VIDEO parada lui Radu!

În minutul 54, Atalanta a primit o nouă lovitură de la 11 metri. Ionuţ Radu a ghicit colţul, dar Duvan Zapata a tras prea tare şi mingea a trecut pe sub portarul român.

Genoa a reuşit să se impună cu 3-1, prin golurile marcate de Piatek (dublă) şi Lazovic.

Afla mai multe despre: ionut radugenoapenalty radu