VIDEO | Junior Morais dezvăluie ce le-a zis Dică la pauză: ”Bine că ne-am trezit”

FCSB s-a impus cu 2-1 contra lui FC Lugano, după un meci extrem de dificil. Junior Morais, autorul golului secund al Stelei, a dezvăluit ce le-a spus Nicolae Dică la pauză, în vestiar.

”În prima repriză nu am fost concentraţi. Ei au fost mai agresivi. Bine că ne-am trezit după pauză şi am câştigat. La pauză, în vestiar, am vorbit că trebuie să arătam care e Steaua adevărată, să ne trezim! În prima repriză nu am putut ieşi cu mingea la picior. În a doua am fost mai concentraţi şi aşa au apărut golurile. Budescu e un jucător de calitate. Dennis Man a intrat foarte bine în meci. Planic ne-a ajutat foarte mult. Vrem să mergem în primăvara europeană. Acum avem şase puncte şi avem prima şansă. Mă bucur că am dat gol”
, a declarat Junior Morais la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: moraisfcsbluganosteaua