VIDEO | Juventus - Olympiakos 2-0 | Juventus a învins-o pe Olympiakos şi a acumulat primele puncte în grupă

Juventus s-a impus, cu 2-0, pe teren propriu, în faţa grecilor de la Olympiakos, în meciul doi din Grupa D a Ligii Campionilor.

Juventus - Olympiakos 2-0 (Higuain 69, Mandzukic 80)

Meciul a început cu Juventus în terenul adversarilor. Italienii au avut nu mai puţin de 9 cornere în prima repriză a meciului.

Golul a venit abia în repriza secundă. În minutul 69, Gonzalo Higuain înscria cu un şut puternic, care-l lasa fără replică pe portarul lui Olympiakos.

Minutul 80 a adus liniştea în tabăra italienilor. Mario Mandzukic se foloseşte foarte bine de corp şi trimite mingea în poartă.

Italienii înving şi urcă pe doi în grupă, în spatele Barcelonei.

Afla mai multe despre: juventusolympiakoschampions league,