VIDEO | Juventus şi Gaz Metan termină la egalitate, scor 1-1, după o repriză secundă cu multe ocazii

Juventus Bucureşti şi Gaz Metan Mediaş au încheiat la egalitate, în etapa a 12-a a Ligii 1 Betano şi se afundă şi mai mult în subsolul clasamentului.

Juventus - Gaz Metan 1-1 (Călinţaru 37, Roberto Romeo 50)

Juventus Bucureşti, singura echipă fără victorie în Liga 1, după 11 etape nu areuşit nici astăzi să obţină cele trei puncte. Deşi au controlat ostilităţile în partea secundă, ilfovenii au fost nevoiţi să se mulţumescă doar cu un rezultat de egalitate.

Primii care au marcat au fost ilfovenii, în minutul 37, prin Călinţaru, după o acţiune personală. În minutul 59, Roberto Romeo restabilea egalitatea.

În repriza secundă, cele două echipe au ratat foarte mult, scorul de pe tabelă rămânând neschimbat până la final.

FINAL

Min. 79 Golubović s-a accidentat destul de grav şi a fost nevoit să părăsescă terenul pentru a primi îngrijiri medicale.

Min. 57 Dublă ocazie pentru Gaz Metan! Măzărache scapă spre poartă şi şutează, dar Grab respinge minge spre Dzalamidze care ratează şi el.

Min. 50 GOOOL Roberto Romeo dă mingea peste un adversar şi şutează din drop spre coltul scurt al porţii lui Stoian.

PAUZĂ

Min 37. GOOOL Juventus! Călinţaru deschide scorul, dar nu se poate bucura întrucât se accidentează!

Bucureştenii sunt pe ultimul loc în ierarhia Ligii I şi speră la prima victorie din acest sezon. De cealaltă parte, Gazul încearcă să lege remiza cu Astra de un alt rezultat pozitiv.

ECHIPE DE START:

Juventus Bucureşti: Stoian – Beţa, Wallace, Benga, Carabela – Bărbulescu, Mihăescu – Călinţaru, Sesar, Dzalamidze – Măzărache

Gaz Metan Mediaş: Greab – Sg. Popovici, M. Constantin, Khubutia, Romeo – Sârghi, Danci, Bic – Lokaj, Golubović, Olaru

Juventus-Gaz Metan se joacă în direct, de la 15:00, la Telekom Sport 1 şi LIVE VIDEO pe telekomsport.ro

Afla mai multe despre: juventus bucurestigaz metan mediasliga 1