VIDEO | Keşeru, dezlănţuit în campionatul Bulgariei. Hattrick pentru atacantul român în victoria categorică obţinută de Ludogoreţ cu Beroe

Claudiu Keşeru a făcut din nou spectacol pentru Ludogoreţ. Internaţionalul român a marcat trei goluri în victoria cu 7-0 în faţa celor de la Beroe.

Ludogoreţ Razgrad a mai făcut un pas către al şaptelea titlu consecutiv în Bulgaria. A zdrobit-o pe a treia clasată, Beroe, cu 7-0, într-un meci în care Claudiu Keşeru a marcat de trei ori. Internaţionalul român a înscris mai întâi din penalty, în minutul 15, apoi tot el a stabilit scorul pauzei, 3-0. În partea a doua, Keşeru a mai marcat o dată şi a ajuns la 7 goluri înscrise în play-off, în patru partide. Românul este şi lider în clasamentului golgheterilor, cu 23 de reuşite.

Afla mai multe despre: keseruberoebulgarialudogoret